Cukrzyca ciazowa

       W życiu jest tak, że nigdy nie wiemy kiedy choroba zapragnie nas odwiedzić. Mimo nieodpowiedzialnego trybu życia, spożywania nie tylko słodkich napoi ale i posiłków, oraz dość dobrych wyników krwi jeśli chodzi o zwykłą glukozę, doprowadziłam się do cukrzycy ciążowej. Po konsultacji z diabetologiem, zostało mi udostępnione całe pudełko z glukometrem oraz instrukcjami, w celu dziennych pomiarów. Na początku było trudno, jak człowiek lubiący pić tyle słodkiego ma to rzucić by poddać się diecie bez cukrowej, przecież to nie możliwe! Z każdą chwilą kusiło coraz mocniej, pierwszy dzień diety stał się czymś okropnym, wyniki nie ulegały zmianie a ja nadal miałam zbyt wysoką glukozę. Nikt nie przypuszczałby, że zwykła miska płatek mlecznych zalana mlekiem spowoduje podwyższone wyniki. Zaczęłam nad tym dłużej siedzieć i rozmyślać. W praktyce z owoców mogę jeść jabłka, kiwi, mandarynki – gdzie takie owoce jak winogrona, banan, oraz cała reszta owoców idzie w odstawkę. Co więc mi wolno? Wszelakie warzywa takie jak:  Ogórki, kapusta, sałata, pomidory, marchewki oraz inne, a także oczywiście mięso i ryby . Wydaje się to dość hm.. nie ciekawe. Jak  można stworzyć sałatki by doprowadzić swoje ciało do normalnego trybu, z trudem przyszło mi zmuszać się do trzech posiłków dziennie, jednak mimo faktu, że nigdy nie jadłam śniadań, po trzecim dniu przyszło mi to o wiele łatwiej. 

Magiczne pudełko, w skład którego wchodzi:

  • Glukometr
  • Etui
  • Paski do glukometru
  • Igły
  • Pisak do igieł
  • Instrukcja obsługi
  • Instrukcja cukrzycy
  • Dzienniczek cukrzycy

     Glukometr jest jednym z prostszych urządzeń, rozpoczyna się od włożenia paska do glukometru, wzięcia pisaka w dłonie gdzie w środku znajduje się już igła. Pociągnięcie pisaka, przybliżenie do palca, naciśnięcie guzika, i gotowe! Pyk! Dziurka zrobiona. Naciskając by krew wyszła, przykładam pionowo pasek aby cały się zapełnił, po czym odczyt zostaje zrobiony. I gotowe, po sprawie. Etui pozwala na włożenie wszystkiego co potrzebne oraz zabranie glukometru ze sobą, gdziekolwiek jest to potrzebne.

     Codziennie rozpoczynam dzień od zmierzenia na czczo, po czym przygotowuję kanapki z szynką, serem, ogórkiem, pomidorem oraz szczypiorkiem. Po godzinie mierzę i wynik jest w sam raz.  Na obiad wszelakie ryby, mięsa, czy też sałatki zwracając uwagę na ilość cukru podawanym na opakowaniach, oraz kontrolując się by nie dodawać go do niczego. Kolacje są dość lekkie, gdyż zazwyczaj są takie jak śniadania, bądź lekkie sałatki z pomidorem czy ogórkiem a także ryż z jabłkiem czy sosem nie pogarsza mego wyniku. Aż trudno uwierzyć jak ta dieta pozytywnie wpłynęła na mój organizm. Nie czuję się taka senna, zniknęła potrzeba picia tylu słodkich napoi, spokojnie organizm zadowala się wodą mineralną, a także wiem, że dzięki mojej samokontroli moje dzieciątko będzie całe i zdrowe, a to dla Mamusi jest w życiu najważniejsze. Nie długo kolejna wizyta u lekarza, jednak widzę po wynikach, że nie mam się czego bać, wszystko jest tak jak powinno być.

Jeśli człowiek pragnie zmian,

Nawet cukrzyca ciążowa

Nie stanie na przeszkodzie do upragnionego celu….

    

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s